Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Jastarni

Wyjazd na weekend nad morze to właściwie zawsze dobry sposób na to, by choć trochę odpocząć od od monotonii obowiązków i nużącego rytmu codzienności. Jastarnia, położona na samym środku Mierzei Helskiej miejscowość portowa - “podzielona” na 3 kurorty (Jastarnia, Kuźnica oraz Jurata) - będzie jedną z najciekawszych destynacji dla takiego mini-urlopu. Nie tyle dzięki komfortowym warunkom noclegowym, co z uwagi na świetne atrakcje.

Weekend w górach

I o praktycznie o każdej porze roku, choć naturalnie najprzyjemniej na plaży wypoczywa się pod gorącym, letnim słońcem. Błogi relaks pod chmurką to nie jedyny sposób na wykorzystanie weekendu nad morzem w Jastarni. Potwierdzą to z pewnością zwolennicy aktywnego spędzania czasu. Sportowcy-amatorzy mogą się tutaj oddać żeglowaniu, pływaniu, windsurfingowi, bieganiu, tenisowi, siatkówce, kitesurfingowi, jeździe na rowerze, wędkowaniu, pokonywaniu przeszkód w parku linowym… Do wyboru, do koloru.

Weekend nad morzem

A co można robić w pochmurny weekend w Jastarni, kiedy temperatura w morzu skutecznie zniechęca do kąpieli? Jeżeli bez wodnych zabaw się nie obejdzie, wtedy na 2016r. dobrą alternatywą będą baseny, takie jak np. Kompleks Tropicana w Juracie. Zawsze można też wybrać się na dłuższy spacer i spokojnie kontemplować uroki nadmorskich krajobrazów i bogactwo tutejszej przyrody. Można też wybrać się na zwiedzanie.

A na Helu jest sporo ciekawych miejsc wartych zobaczenia, dzięki którym w 2016r. weekend nad morzem może być nie tylko przyjemny, ale też pożyteczny. Jastarnia szczyci się dwoma ciekawymi muzeami, prezentującymi tradycje kaszubskich rybaków. Oczywiście Muzeum Rybackie Pod Strzechą i zabytkowa Chata Rybacka pod względem bogactwa ekspozycji nie mogą się równać z Muzeum Rybołówstwa w Helu, ale nie sposób odmówić im pewnej nastrojowości.

Również miłośnicy historii będą mieli sporo do roboty w trakcie weekendu nad morzem w Jastarni. Na szczególną uwagę zasługują bunkry, stanowiska artyleryjskie i inne pozostałości po Ośrodku Oporu “Jastarnia”. Część militarnych placówek na Helu stoi opuszczona, ale niektóre służą jako Muzeum Obrony Wybrzeża. Warto też zobaczyć miejscowe zabytki architektury sakralnej: XIX-wieczną kapliczkę św. Rozalii oraz ukończony w 1931r., pełen marynistycznych nawiązań i dzieł sztuki kościół Nawiedzenia NMP.

Weekend nad morzem w Jastarni można też wykorzystać w celach stricte rozrywkowych. W tej kategorii bodaj najbardziej rozbudowaną ofertą dysponuje pobliskie Władysławowo. Intrygujące Muzeum Iluzji, zachwycający wszystkich motomaniaków tor kartingowy, imponujące liczbą i różnorodnością barwnych okazów Muzeum Motyli, kolorowy i błyskający światełkami lunapark, wreszcie gigantyczny plac zabaw jakim jest Ocean Park. Każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Krótki wypad na weekend nad morze do Jastarni będzie niezłym pomysłem na mały wypoczynek. Samemu, tylko we dwoje bądź całą rodziną - i to nie tylko w środku upalnego lata.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz