Strusia Farma w Kniewie

Mini-zoo w gospodarstwie agroturystycznym, ze strusiami afrykańskimi w rolach głównych. Są to zdecydowanie największe ptaki na Ziemi, o czym najlepiej przekonać się na własne oczy. W zwierzyńcu przebywa zresztą więcej gatunków, część dla naszej strefy geograficznej egzotycznych.

Obok ok. 50 strusi w różnym wieku po zagrodzie przechadzają się kozy, lamy, owce, strusie emu, kaczki, gęsi, perliczki, kury, króliki, osły i konie - czyli same łagodne, z natury przyjazne zwierzaki. Najważniejsza rzecz z punktu widzenia dzieci: wszystkie dają się pogłaskać i nakarmić, a niektórych można nawet dosiąść.

Z myślą o najmłodszych gościach na Strusiej Farmie przygotowano garść informacji i ciekawostek przekazywanych w trakcie zwiedzania. Maluchy ucieszą się także z placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami czy drewnianymi figurami zwierząt. Dla grup zorganizowanych przewidziano kilka programów z dodatkowymi atrakcjami, jak wypiekanie ciasteczek do karmienia czy przejażdżki bryczką.

Na miejscu działa restauracja - rzecz jasna w karcie dań nie brakuje propozycji ze strusich jaj oraz mięsa tych wielkich nielotów. Otwarty jest również sklepik z wyrobami ze strusiej skóry, piór oraz jajek. Strusia Farma jest otwarta przez cały rok: w okresie maj-wrzesień od 10:00 do 19:00, a w pozostałe miesiące należy umówić się telefonicznie.

Ulietta . Ulietta .
1.01.1970 01:00

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz