Kaszubskie Łodzie pod żaglami

“Kaszubskie Łodzie pod żaglami” to impreza mająca za zadanie przypomnieć wypierane, dawne rybackie rzemiosło, portowych Chałup. Oryginalna nazwa tego wydarzenia w dialekcie kaszubskim to: „Kaszëbszczie bôtë pod żôglame”. Festyn powtarza się rokrocznie już od ponad 30 lat, w ciągu których nieustannie ukazuje piękno starych rybackich łodzi tzw. “pomeranek", łodzi wiosłowych, żaglowych i pychowych.

W ramach imprezy organizowane są też regaty. Poznać można również tradycyjne, rybackie rzemiosło, oraz skosztować przysmaków kuchni kaszubskiej.

Impreza odbywa się zawsze w drugiej połowie lipca, z roku na rok nabierając coraz większego rozmachu. Będąc więc w tym czasie w Chałupach, na wakacyjnym wypoczynku nie można więc przegapić tej fantastycznej okazji do poznania tajników rybackiego świata.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Cykliczna impreza, kładąca nacisk na wspaniałe rybackie zwyczaje Chałup. Nieodłącznym elementem festynu są tradycyjne, piękne kaszubskie łodzie - tzw. pomeranki. Są to i żaglówki, i pychówki, i łodzie wiosłowe. Regaty, dawne metody i narzędzia połowu ryb, degustacja regionalnych specjałów… „Kaszëbszczie bôtë pod żôglame” zwykle zaczyna się w II połowie lipca.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz